Święto Wojciechowe za nami!

W weekend 21-23 kwietnia tłumy opolan odwiedziły rynek w stolicy województwa. Z okazji 800-lecia miasta odbyło się Święto Wojciechowe – Patrona Opola.

Świętowanie rozpoczęło się w piątek od mocnego akcentu. Na scenie Amfiteatru wystąpił zespół VooVoo z charyzmatycznym liderem, Wojciechem Waglewskim. W sobotę w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Wojciechem Fortuną, a w niedzielę z Wojciechem Bonowiczem. Na opolskim Rynku fani polskiej piosenki mieli okazję do wspomnień w towarzystwie Wojciecha Gąssowskiego.

Opolski Rynek tętnił życiem. Liczni wystawcy z całej Polski przybyli na Jarmark Produktów Regionalnych. W domkach handlowych można było skosztować wyśmienitych produktów – od regionalnych wędlin z Podlasia i serów korycińskich, po baklavę turecką, owoce w czekoladzie, a nawet narzędzia z czekolady i pieczone kasztany. Specjalnie na tę okazję przygotowano Precel Opolski, według starej receptury i zgodnie z przywilejem wydanym przez Księcia Jana Dobrego.

Na Rynku pojawili się również cyrkowcy, którzy zaprezentowali program dla rodzin z dziećmi, w tym chodzenie po linie, naukę balansu, żonglerkę piłeczkami i maczugami, tworzenie wielkich baniek mydlanych i wiele innych ciekawych atrakcji. Na koniec odbył się spektakl inspirowany życiem św. Wojciecha, przygotowany przez aktorów Teatru Lalki i Aktora.

Więcej: www.opole.pl