Trasa Turystyczna „Opole dawniej i dziś”

W ramach obchodów 800-lecia lokacji Opola powstała nowa trasa turystyczna poświęcona najbardziej znanym miejscom w historii Opola. Trasa „Opole dawniej i dziś” to pięć przeszklonych ekspozytorów na których znajdują się dawne fotografie przedstawiające konkretne obiekt lub miejsca wraz z opisem w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Ekspozytory zostały tak umieszczone, aby stojąc przed nimi, można było porównać widok tego samego miejsca w przeszłości i obecnie.  Dodatkowo na każdej szybie zamieszczono kod QR, dzięki któremu można zapoznać się z materiałami w wersji elektronicznej.

Ekspozytory znajdują się obecnie w 5 punktach: Rynek, Stawek Barlickiego, okolica kościoła Franciszkanów – widok na wieżę Piastowską, Pl. Wolności, ul. Krakowska w stronę Rynku.  Trasa może zostać w przyszłości uzupełniona o kilka dodatkowych lokalizacji.

Projekt został zrealizowany w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych w ramach 800-lecia Opola przez Stowarzyszenie Promocji Śląska Opolskiego „Profil”.

Planowane są również tablice informacyjne na budynkach związanych z działalnością zasłużonych opolan, czyli „Śladami sławnych Opolan”.

Trasa Turystyczna „Opole dawniej i dziś”