WIELKI TEST WIEDZY O HISTORII OPOLA

Każdy mądry Ci to powie, że wiedzę o Opolu musisz mieć w głowie – czyli Miasto Opole oraz Fundacja Fabryka Inspiracji PL zapraszają na Wielki Test Wiedzy o Opolu! Na mieszkańców czekają liczne nagrody, testy online, cykl filmów z ekspertami oraz wielkie medialne wydarzenie – Wielki Test Wiedzy – Opole 800.

Od 6 lutego co tydzień będzie można wziąć udział w testach online na www.testopole.pl , gdzie na zwycięzców cotygodniowych testów czekają liczne nagrody. Na stronie można znaleźć ciekawostki o Opolu, galerię zdjęć, artykuły, ale przede wszystkim cykl filmów z ekspertami, którzy przygotowali pytania z różnych dziedzin: historii, architektury, muzyki, kultury czy sportu. Do grona ekspertów Wielkiego Testu należą: Andrzej Hamada, Jarosław Wasik, prof. dr hab. Anna Pobóg – Lenartowicz, dr Bernard Linek, Urszula Zajączkowska, Donat Przybylski oraz Justyna Przyborowicz. Mieszkańcy mogą przesłać również do organizatorów Fabryki Inspiracji PL, propozycję swoich pytań, które zasilą pulę pytań testów online oraz kwietniowego Wielkiego Testu Wiedzy.

W sobotę, 22 kwietnia będzie miał miejsce Wielki Test Wiedzy – Opole 800 z udziałem znanych Opolan: artystów, muzyków, sportowców, polityków itd. Widowisko nawiązuje do organizowanych przez telewizję show z wiedzy ekonomii czy historii. Wydarzenie będzie miało miejsce w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu, udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na potrzeby projektu powstała strona www.testopole.pl oraz stworzony został system zliczający głosy i panel testowy. W kwietniowym wydarzeniu będzie można wziąć udział uczestnicząc w widowisku w teatrze, ale również online poprzez panel na stronie www i bezpośrednią transmisję na YouTubie.

Organizatorem Wielkiego Testu Wiedzy Opole 800 jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, natomiast partnerem strategicznym Miasto Opole. Fundacja Fabryka Inspiracja PL jest organizatorem Festiwalu Książki Opole. W ubiegłym roku w festiwalowych atrakcjach wzięło udział ponad 7 tysięcy osób, przyjechało ponad czterdziestu autorów, wystawców oraz wielu muzyków. Celem
Fundacji jest promowanie czytelnictwa, oraz szeroko rozumianej kultury.

WIELKI TEST WIEDZY O HISTORII OPOLA